Biuro Rachukowe Alwar
O firmie Dlaczego z nami Zespół Partnerzy Polecane Referencje
Misja firmy

Naszą misją jest
aby swoją wiedzą
i doświadczeniem
wspierać bezpieczny rozwój
Twojego przedsiębiorstwa.

Wiedzieć więcej
Stale się rozwijać
Działać rzetelnie i etycznie
Być solidnym partnerem

ROZLICZENIA ZAGRANICZNE

Otwarcie granic Unii Europejskiej otworzyło przed nami szereg możliwości. Należy jednak pamiętać, że każdy zarabiający Polak, niezależnie od tego czy w kraju, czy poza granicami powinien rozliczyć się raz na rok z osiągniętych dochodów. Wykazanie zagranicznych dochodów i ich odpowiednie rozliczenie pozwoli uniknąć "nieprzyjemnych" spotkań z urzędami skarbowymi.

Aby nie spowodować wielokrotnego opodatkowania w różnych krajach opracowano dwa sposoby unikania podwójnego opodatkowania. W uproszczeniu można je scharakteryzować tak:

  • pierwszy z nich polega na naliczeniu podatku od sumy osiągniętych dochodów i pomniejszeniu tego podatku o podatek już zapłacony za granicą,
  • drugi polega na zwolnieniu zagranicznych dochodów z polskiego podatku i uwzględnieniu ich jedynie do odpowiedniego wyliczenia podatku od dochodów polskich, z uwzględnieniem progów podatkowych.

Metoda zastosowana do dochodów osiągniętych poza polską zależy od podpisanej z danym krajem umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Dodatkowo należy mieć na uwadze "abolicję podatkową", wprowadzoną ustawą z dnia 25 lipca 2008 r. o szczególnych rozwiązaniach dla podatników uzyskujących niektóre przychody poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zrównuje ona obciążenia podatkowe Polaków osiągających dochody w różnych krajach niezależnie od zastosowanej metody.

Polakom zarabiającym za granicą proponujemy również usługi odzyskiwania podatków zapłaconych w krajach trzecich. Za pośrednictwem współpracujących z nami kancelarii pomożemy Państwu odzyskać podatek z takich krajów jak Holandia, czy Hiszpania.

tel. 074 831 06 76
074 831 57 18
074 832 05 86
fax 074 832 02 86
Alwar@BiuroAlwar.com.pl
Biuro Rachunkowe Alwar sc
58-200 Dzierżoniów
ul. Pocztowa 16a, Polska
NIP 8821000933
Regon 891113760

© 2008 Projekt strony i prawa autorskie - Biuro Rachunkowe "ALWAR"